Anykščiai
 

   

   

                      

Apie mus

 

 

LSDMS išsirinko naują lyderę – Orintą Leiputę

Palangoje pasitikti pavasarį ir permainas į seminarą – konferenciją susirinko moterys socialdemokratės iš visos Lietuvos.

„LSDMS teko vadovauti daugiau kaip 20 metų. Per šiuos metus Lietuva tapo kitokia. Gal ne tokia, apie kurią prieš du dešimtmečius svajojome, bet pažangesnė, šviesesnė ir demokratiškesnė. Ir tokia ji tapo ne be socialdemokratų lyderystės. Gal kruopelytę pažangos į šį Lietuvos nueitą kelią įnešė ir Socialdemokračių moterų sąjunga. Per šį laikotarpį užaugo ir nauja politikių karta, kuri sėkmingai gali perimti jos vairą“, – LSDMS pasiruošimą permainoms patvirtino ilgametė pirmininkė Birutė Vėsaitė.

Į LSDMS pirmininkes kandidatavo dvi kandidatės: Orinta Leiputė ir Vilma Vaitiekūnaitė; Lietuvos moterų socialdemokračių pirmininke tapo O. Leiputė, surinkusi 69 balsus (Vilma surinko 28 balsus).

„Džiaugiuosi, kad, kai kasmet susitinkame LSDMS konferencijoje, įrodome, kad mūsų solidarumas, smalsumas ir motyvacija keisti Lietuvos politiką stiprėja. Kiekvienas susitikimas – naujų idėjų, darbų ir galimybių pradžia“, – sako naujoji LSDMS lyderė O. Leiputė.

Pasikeitimai vyko ir koordinaciniame lygmenyje – Kauno apskrities koordinatore išrinkta Alina Jackūnienė ir Utenos – Stasiulionienė Vida. LSDMS pirmininkės pavaduotojomis tapo Birutė Vėsaitė, Auksė Kontrimienė, Indrė Kizienė, Vilma Bartašienė, Milda Petrauskienė ir jaunimo atstovė Modesta Petrauskaitė. Iždininke išrinkta Kristina Parachomikienė, atsakingąja koordinatore patvirtinta Aurelija Lankelienė, viešųjų ryšių atstove – Jolanta Grigorjevienė.

Konferencijoje išklausyti ne tik seminarai, išsirinkta nauja lyderė, vadovaujanti komanda, bet ir patvirtinti nauji įstatai, delegatės supažindintos su darbo grupės parengtais pasiūlymais Statutui dėl LSDP vadovaujančių organų, pateiktos kandidatūros į jas, sudarytos ir patvirtintos 4 darbo grupės pagal regionus.

LSDMS keičiasi ne tik sudėtimi, bet ir esme – socialdemokračių laukia nauji iššūkiai. Mes, moterys, jau nesame politikoje fenomenas, tačiau išlaikyti savo pozicijas, aukštą kompetencijos lygį, lyderystę konkurencingoje politikos arenoje nelengva. Neužtenka vien būti. Reikia veikti. Tą Lietuvos socialdemokratės ir darys kartu su naująja lydere Orinta Leipute.

 

LSDMS Viešųjų ryšių atstovė Jolanta Grigorjevienė

 

 

 

 

Miškininkai kviečia anykštėnus į Nacionalinę miško sodinimo šventę 2017

 

 

Pavasaris yra geriausias laikas atkurti mišką. Todėl Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, siekdama įprasminti ir skatinti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą, ugdyti šalies gyventojų pilietiškumą, socialinį aktyvumą ir burti bendruomenes, visoje Lietuvoje š. m. balandžio 8 d. organizuoja „Nacionalinę miško sodinimo šventę 2017“.

VĮ Anykščių miškų urėdija taip pat kviečia miškui neabejingus piliečius, kolektyvus, organizacijas ar įmones į miško sodinimo talką ir pavasarinio miškasodžio pradžią pažymėti Nacionaline miško sodinimo švente 2017. Šiemet kartu sodinsime mišką Pavarių girininkijoje (objekto koordinatės – pagal LKS x - 6159332,49; y-570752,28 arba pagal WGS x-25007‘18‘‘E; y-55033‘50‘‘N). Į talką renkamės š. m. balandžio 8 d. 10 val. miško sodinimo vietoje ( kelias Anykščiai – Lašiniai 2 kilometras) pagal nurodytas koordinates, kam neaišku kur atvykti renkamės balandžio 8 d. 9.30 – 9.40 val. prie Anykščių miesto stadiono ( adresu J. Biliūno g. 81, Anykščiai), atsakingas darbuotojas Jus palydės į sodinimo vietą. VĮ Anykščių miškų urėdijos darbuotojai pasirūpins ir stengsis padaryti viską, kad talka būtų atgaiva, kad šventė paliktų talkininkams pačių geriausių įspūdžių apie mišką ir miškininkus. Tikėkimės, kad kaprizus rodanti žiema iki šventės atsitrauks, į gamtos ritmą bus pataikyta. O svarbiausia, kad visi gausaus talkininkų būrio pasodinti medeliai prigytų ir su laiku išaugtų į brandų mišką. Visus, norinčius ir galinčius prisijungti prie miško sodinimo talkos, kviečiame registruotis el. p. info@amu.lt, tel. 8 381 58577 arba 8 686 86302 iki š. m. balandžio 4 d. 16 val.

 

 

 

 

 

 

 

Anykščių-Panevėžio apygardoje vyksiančiuose rinkimuose į Seimą kandidatuos socialdemokratė Auksė Kontrimienė

 

Panevėžio rajono ir Anykščių LSDP skyriai kandidate į atsilaisvinusią Seimo nario vietą iškėlė Auksę Kontrimienę.

„Skyrių pasitikėjimas ir sprendimas suprantamas, nes man teko gerai pažinti šį kraštą, sutikti daug žmonių, bendrauti, išgirsti jų problemas per praėjusią rinkimų kampaniją. Nereikės ir anykštėnams naujai pristatinėti savo biografijos, daug laiko skyriau bendravimui su jais. Tai mielas man kraštas, džiaugiuosi palaikydama ryšius su jo žmonėmis,“ – sako socialdemokratė A. Kontrimienė.

Auksė Kontrimienė Anykščių-Panevėžio apygardoje kandidatavo 2016 metų rinkimų į Seimą metu. Šiuo metu A. Kontrimienė dirba Teisingumo ministrės patarėja.

A. Kontrimienės kandidatūrai pritarė LSDP valdyba.

 

 

 

 

 

Mieli bičiuliai,

 

Kreipiuosi į visus, nuoširdžiai ragindamas aktyviai padėti antrojo rinkimų turo LSDP kandidatams. Padėkime vieni kitiems ir visiems kartu parodykime, kad mes tikrai Girdim! Matom! Darom! Būkime bičiuliai ir balsuokime, paraginkime balsuoti artimuosius ir kolegas, palaikykime savuosius!

Šiuo metu labiau nei bet kada reikia Jūsų palaikymo, nes tik su Jūsų palaikymu galime siekti užsibrėžtų tikslų, kurių nespėjome įgyvendinti dėl politinių oponentų palikimo, kurį radome šios kadencijos pradžioje.

Esu tikras, kad su Jūsų palaikymu 21 mūsų bičiulis turi galimybių spalio 23 d. laimėti antrajame ture. Įrodykime ir kitiems, ir patys sau, kad esame vieningi ir padėdami savo bičiuliams šioje rinkiminėje kovoje galime ir mokame susitelkti bei būti solidarūs!

 

Bičiuliškai

Algirdas Sysas

 

Rinkimų finišo tiesiojoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neliko nei mėnesio kai Anykščių krašto žmonės atiduos savo pasitikėjimą partijoms. Mums, socialdemokratams, šie rinkimai specifiniai. Iš S. Daukanto aikštės Vilniuje vykdoma akcija ,,Mušk socdemus“. Tačiau, nežiūrint šios akcijos, rajone mūsų kandidatė Auksė Kontrimienė žmonių priimama šiltai ir nuoširdžiai. Tuo mes tikimės gerų rezultatų, linkime kantrybės mielai  Auksei, tvirtybės, pasitikėjimo.

 

Romaldas Gižinskas

 

 

 

 

 

Lietuvos socialdemokratai keliavo partijos pradininko

Stepono Kairio gimtinės takais

 

Lietuvos socialdemokratai, minėdami 120-ąsias partijos įkūrimo metines, rugpjūčio 20 dieną leidosi į žygį po Anykščių rajoną, aplankydami Lietuvos socialdemokratijos pradininko Stepono Kairio gimtinę Užunvėžių kaime.  S. Kairys buvo garsus tarpukario Lietuvos inžinierius, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto pirmininkas, Vasario 16-osios akto signataras. Tai  žmogus, padėjęs socialdemokratų partijos pamatus.

Pirmasis žygio tikslas – apsilankymas S. Kairio dukterėčios ir jos dukros sodyboje. Socialdemokratai pabendravo su čia gyvenančiomis signataro giminaitėmis. Kurkliuose, kur S. Kairys lankė pradinę mokyklą, žygeiviai aplankė į kultūros vertybių registrą įtrauktą medinę sinagogą, prisiminė S. Kairio indėlį gelbėjant Lietuvos žydus Antrojo pasaulinio karo metais. Apie miestelio istoriją ir įžymybes partijos kolegoms pasakojo Anykščių skyriaus pirmininkas Dainius Žiogelis. Kurklių miestelyje dvidešimtojo amžiaus pradžioje buvo gausi žydų bendruomenė, kuri karo metais sulaukė tragiškos lemties. S. Kairys neliko abejingas šios tautos likimui – iš geto išgelbėtai ir nuo nacių slėptai mergaitei S. Kairio šeima padėjo išsaugoti gyvybę. Už tai S. Kairiui ir jo žmonai Onai 2005 m. suteikti Pasaulio tautų teisuolių vardai.

„Pėsčiomis nukeliavę apie 15 kilometrų, sutikome daug nuoširdžių, svetingų, geranoriškų Lietuvos žmonių. Pasidalinome mintimis apie tai, kaip gyvename Lietuvoje, ką reikėtų nuveikti, kad gyventi būtų geriau. Žydinčios sodybos, vaisius nokinantys sodai, derlių brandinantys laukai – viskas sukurta darbščių Lietuvos žmonių rankomis. Žygio pabaigoje pasivijęs nuovargis nenuslopino mūsų šypsenų: turime gražią šalį su puikiais žmonėmis“, – sakė žygio dalyvė, socialdemokratų kandidatė į Seimą Auksė Kontrimienė. Socialdemokratės teigimu, žygeiviai sulaukė daug Anykščių krašto gyventojų palaikymo, šypsenų, o kai kurie žmonės netgi stabteldavo su nepažįstamaisiais pasikalbėti, aprodydavo savo ūkius,  papasakodavo apie kaimo kasdienybę. Socialdemokratų žygiai „Tai mano Lietuva“, rengiami rugpjūčio mėnesį, atspindi Lietuvos socialdemokratų partijos siekį išgirsti ir pamatyti visą Lietuvą, susipažinti su jos rūpesčiais ir džiaugsmais, aplankyti Lietuvos gyventojus, kurie turi skirtingas šaknis, istoriją ir kartu yra Lietuvos valstybės piliečiai.

Deividas Bieliauskas
Valdo Šereikos nuotrauka

 

 

Auksė Kontrimienė: „Jei kur nors būnu, būnu visa...“

Liepos 12 dieną socialdemokratų kandidatė į LR Seimą Auksė Kontrimienė Anykščių – Panevėžio rinkimų apygardoje su socialdemokratų komanda lankėsi Anykščiuose. Prie Kultūros centro pastatytoje  palapinėje nuo pat vidurdienio anykštėnai galėjo išsakyti kandidatei ir jos komandai rūpimas problemas, o nuo 12.30 val. turėjo galimybę tiesioginio teletilto pagalba bendrauti su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi.

Anykštėnai Ministro Pirmininko klausė, kaip Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES atsilieps visai Europai ir Lietuvai, išsakė savo nuogąstavimus dėl padėties Muzikos akademijoje, kur, pasak vienos anykštėnės, „seno sukirpimo“ dėstytojai ignoruoja jaunų dėstytojų ir studentų pasiūlymus. Bankrutuojančioje įmonėje  dirbantis anykštėnas teiravosi apie naująjį Darbo kodeksą, o Tarybos narys Alfrydas Savickas priekaištavo apie nevykdomus susisiekimo ministro pažadus suremontuoti Biržinės kelią.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius išsamiai atsakė į klausimus. Apie padėtį Muzikos akademijoje pažadėjo pasidomėti tuojau pat, o A. Savicką patikino, kad greitu laiku Biržinės kelio bent keturių – šešių   kilometrų atkarpa bus sutvarkyta.  Pasibaigus teletiltui, su anykštėnais bendravo kandidatė į Seimo narius A. Kontrimienė ir Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus.

18 val. Kultūros centro fojė socialdemokratų komanda susitiko su partiečiais ir miestelėnais. Susitikimo moderatorius žurnalistas Ginas Dabašinskas pristatė kandidatę į Seimą A. Kontrimienę ir ją lydinčius svečius.

Kandidatė, ką tik sugrįžusi iš iškilmingos atestatų įteikimo ceremonijos Jono Biliūno gimnazijoje, kalbėjo apie gražų mūsų krašto jaunimą, prisiminė, kuomet anykštėnai moksleiviai lankėsi Vyriausybėje. Pasak A. Kontrimienės, jai susidarė įspūdis, kad gimnazistai yra tikri Anykščių krašto patriotai.

„Kuo daugiau būnu šiame krašte, tuo jaučiuosi šilčiau.  Anykštėnai labai panašūs į kupiškėnus – atsargūs, neskubantys priimti ir pamilti. O aš, jei jau kur nors būnu, būnu visa. Manau, tikrai rasime bendravimo taškus.  Tikrai nenuvilsiu jūsų“, - tikino A. Kontrimienė.

Bene pusantros valandos trukusiame susitikime buvo kalbėta apie rajono valdžios „nusavintus“ kultūrininkų atlyginimus, apie ant kvarcinio smėlio pastatytus šiltnamius, apie dviejų stadionų ir naujai statomos piles reikalingumą. Anykštėnai kėlė problemas, kurios, jų manymu, svarbios miestui ir rajonui.

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus, talkindamas kandidatei, trumpai pristatė Socialdemokratų partijos programą ir patikino, kad jie „jau mušta valdžia“, tad atspari viskam. Pasak vicekanclerio, jis šios kadencijos Seimui darė Vyriausybės programą iš trijų koalicijos partnerių programų, tad šį darbą išmano.  Socialdemokratų programoje iki 2020 metų  žadama siekti 550 eurų minimalaus ir  1 100 eurų vidutinio atlyginimo, planuojama renovuoti per 4 000 daugiabučių.  

Atsisveikindama kandidatė į Seimo narius A. Kontrimienė kvietė apsilankyti internetinėje svetainėje www.didilietuva.lt, kur kiekvienas gali rašyti savo pasiūlymus ir komentarus, ir tikino, kad į visus juos bus atsižvelgta, nes socialdemokratų šūkis einant į Seimo rinkimus „Dirbantis ir uždirbantis žmogus gyvens valstybėje, kurią norės perduoti savo vaikams ir anūkams“.

 

Dalina RUPINSKIENĖ

 

Informacija iš laikraščio ,,Šilelis“

 

 

Išgirsti Lietuvą - ANYKŠČIAI

 

Lietuvos socialdemokratų partijos autobusiukas ir toliau keliauja per Lietuvą, kad išklausytų ir išgirstų kuo daugiau iš mūsų.  Šį antradienį, liepos 12 dieną, socialdemokratų komanda su lankėsi Anykščiuose. Kartu su gyventojais susitikti ir pabendrauti atvyko ir Auksė Kontrimienė - LSDP kandidatė Anykščių-Panevėžio apygardoje į LR Seimo rinkimus 2016 metais bei Rimantas Vaitkus, Vyriausybės vicekancleris. Toliau ... http://lsdp.lt/lt/naujienos/regionai/id/4534/isgirsti_lietuva_-_anyksciai

 

 

 

SĄSKRYDIS 2016

 

Labai dėkojame organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti tokiame grandioziniame renginyje.
Dėkojame mūsų kandidatei į Seimo narius Auksei už globą bei nuostabias dovanas. 
Dėkojame Rimutei bei jaunosioms sąskrydžio dalyvėms už ryžtą, drąsą ir pasiaukojimą atstovauti mūsų grupę pristatymo metu.
Dėkojame Laimai, kuri dėl komandos paaukojo mylimą pirštuką virvės traukimo kovoje.
Dėkojame gražuolytei Karolinai, kuri su kitais nariais iškėlė komandą į aukštą 6 vietą šaudymo varžybose.
Dėkojame jaunatviškajam Vladui už malonią kompaniją.
Ir ypatinga padėka mūsų Andrėjai, kuri ne tik idealiai susitvarkė su organizaciniais rūpesčiais, bet kartu su Laima ir Vladu padėjo kaimynams išvengti nelaimės didžiojo škvalo metu.
Labai dėkojame visiems dalyviams, kurie maloniai leido įsilieti į kolektyvą.
 
Žinote, ką -  norim dar!!!   
 

 Jolanta ir Rasa

 

 

„Bėk bėk, žirgeli!“ šventėje - politikų gausa

Šį šeštadienį Niūronyse vyksta tradicinės kultūros, žirgų bei politikų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!”.

 Šiemet į šventę sugrįžusi politikų rungtis įvardinta kaip viena svarbiausių šventės rungčių. Tiesa, svarbiausia ji buvo tik patiems politikams. Šou prasidėjus 11 valandą, Niūronių hipodrome žiūrovų buvo  labai mažai.

Šįsyk politikams reikėjo į arklio vežimą sukelti šieno kitkas, moterį bei į kubilą susemtus žirnius, o po to tą vežimą stumti keliasdešimt metrų. Šios rungties ėmėsi penkios komandos: konservatoriai, liberalai, darbiečiai, valstiečiai bei socialdemokratai. Politikų rungtyje nedalyvavo tvarkiečiai. Toliau...

http://www.anyksta.lt/naujienos/naujienos/45643-bek-bek-zirgeli-sventeje-politik-gausa

 

 

http://www.delfi.lt/projektai/rask-laiko-sau/svajokite-medituokite-ir-mankstinkites-busite-laimingesnes.d?id=71421348

 

 

 

2016-05-01  Į vyko LSDP XXXIV suvažiavimas

 

     Gegužės 1 dieną Vilniuje „Litexpo“ rūmuose įvyko LSDP XXXIV suvažiavimas ir LSDP 120-mečio 

paminėjimas. Buvo priimta nauja partijos programa „Saugi, solidari ir teisinga Lietuva“. Suvažiavimo metu taip pat buvo patvirtintas 141 kandidatas į LR Seimo rinkimus.

      Raudona gija nuskambėjo mintis, kad šiandien Lietuvos socialdemokratų partija yra stipri politinė jėga, nes turi į ką atsiremti: mūsų šimtametė socialdemokratijos istorija ir didelė valstybinės veiklos patirtis. Turime kuo pasitikėti – išugdėme daug puikių žmonių, mūsų politiniams siekiams įgyvendinti turime kuo vadovautis – atverčiame naują LSDP programą, kurios ambicija - didi Lietuva. Suvažiavime dalyvavo ir 16-kos narių Anykščių skyriaus delegacija, vadovaujama skyriaus pirmininko Dainiaus Žiogelio.

 

Romaldas GIŽINSKAS, socialdemokratas

 

 

Knygų „lietus“ Anykščiuose

 

Antradienį, balandžio 26 d.,  į Anykščių rajono savivaldybės  L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką atkeliavo knygos, kurias surinko  Lietuvos Vyriausybės kanceliarija, Pasaulio anykštėnai, Vilniaus anykštėnai, LSDP Anykščių, Vilniaus ir Elektrėnų skyriai, dovanojo Premjeras Algirdas Butkevičius, 

Nepriklausomybės Akto signatarai Justas Vincas Paleckis ir Vytautas Petras Plečkaitis,  leidykla „Gairės“ ir daugybė pavienių žmonių.

Premjero patarėja Auksė Kontrimienė kartu su Vyriausybės kanceliarijos atstovais Staškūniškio bibliotekai perdavė  per 2 300 knygų. Premjero patarėja pasakojo, kad knygas į Vyriausybės kanceliariją nešė daug žmonių, visuomenei gerai žinomų asmenybių ir tylių geradarių, kurie net nenorėjo, jog jiems būtų dėkojama. 

L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka priminė nelinksmą istoriją,  kai 2015 metų gruodyje gaisras pasiglemžė visą bibliotekos turtą ir suniokojo patalpas. Šiandien biblioteka gyvena kur kas optimistiškesnėmis nuotaikomis. Nesitikėjęs gauti tokį įspūdingą skaičių knygų, bibliotekos 

direktorius Romas Kutka pajuokavo, kad „gal nebūtina deginti bibliotekas, kad gautum tiek dovanų...“ Nuoširdžius padėkos žodžius dovanojusiems tarė ir Staškūniškio bibliotekininkė G. Adomavičiūtė.

Savo knygą „Nepriklausomybės Akto signataras Jurgis Šaulys“ su autografu  bibliotekai asmeniškai dovanojo Nepriklausomybės Akto signataras Vytautas Petras Plečkaitis, dabar dirbantis Premjero A. Butkevičiaus visuomeniniu konsultantu užsienio politikos ir regioninio bendradarbiavimo klausimais. Kadangi knyga dedikuota viešąjai bibliotekai, ji pasiliks Kraštotyros ir leidybos skyriuje.

Į renginį susirinkusiems anykštėnams buvo labai įdomu pasiklausyti V.Plečkaičio pasakojimo apie savo knygos herojų – Nepriklausomybės Akto signatarą Jurgį Šaulį. 

http://www.silelis.res.lt/index.php?lang=lt&mID=1&id=3216

Foto galerija

 

 

2016-04-18. Burbiškio miškas atsinaujino 5 000 eglės sodinukų

 

Šeštadienį, balandžio 16 d., Pavarių girininkijos  Burbiškio miške miškininkai organizavo miškasodį, kurio metu 70 talkininkų - jaunieji šauliai, Anykščių regioninio parko darbuotojai, būrys rajono socialdemokratų partijos narių bei pavieniai anykštėnai – 1,7 ha plote  pasodino 5000 eglės sodinukų. Šeštadienį  miško sodinimas  buvo organizuotas visose 42 Lietuvos  urėdijose.  Tądien visoje Lietuvoje įvairiais sodinukais buvo apsodinta apie 100 ha.  Belieka tikėtis, kad kasmetinis miškasodis taps puikia tradicija.

Talkos pradžioje Anykščių miškų urėdijos urėdas Sigitas Kinderis už atsidavimą miškui ir urėdijai padėkojo jau 30 metų urėdijoje dirbančiam Žydrūnui Sereikai.  Urėdas taip pat dėkojo visiems susirinkusiems talkininkams savanoriams ir pabrėžė, kad sodindami eglutes nepamirštų,  jog tik su meilę pasodintas medis džiugins ateities kartas ilgus metus. Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Gintautas Baršauskas mokė sodintojus, kaip teisingai sodinti eglutes ir patikino, jog  neprigijusios eglutės rudenį bus tikrai atsodintos.

Miškasodžiui pasibaigus, talkininkai buvo pavaišinti jaunųjų šaulių sąjungos išvirta kareiviška koše bei kvapnia arbata. Šventės dalyviai džiaugėsi puikiu oru, pavasarine nuotaika ir ne vienas prasitarė, jog atvažiuos apžiūrėti, kaip auga jų rankomis pasodintas eglynėlis.

Foto galerija

 

 

http://www.anyksta.lt/naujienos/naujienos/44500-uredijos-pakviesti-sodino-miska

 

 

Balandžio 16 d. Pavarių girininkijoje vyks nacionalinė miško sodinimo šventė

Balandžio 16 d. Pavarių girininkijoje vyks nacionalinė miško sodinimo šventė
Anykščių miškų urėdija kviečia sudalyvauti labai prasmingoje ir pavasariškoje akcijoje, kurios metu galėsite pasodinti mišką ateities kartoms.

Šventės vieta : Pavarių girininkija, Burbiškio miškas (koordinatės : LKS 576552, 6151311: WGS 55.490838,25.211338) žiūrėti žemėlapyje.

Talkos pradžia : balandžio 16d. (šeštadienį) 10.00 val. 

Daugiau informacijos telefonu +37068699148

 

 

 

 

Vyriausybės kanceliarija renka knygas sudegusiai Staškūniškio bibliotekai

 

Vyriausybės kanceliarija tradiciškai kviečia darbuotojus ir visuomenę dalyvauti pavasarinėje akcijoje ir atsisveikinti su jau nebereikalingais daiktais. „Prasidėjus pavasariui, kaip ir kasmet, kviečiame išsivalyti spintas ir atsinaujinti, atsisveikinant su nebereikalingais daiktais, atsibodusiais rūbais, perskaitytomis knygomis. Šiemet drauge su jumis vėl norime pagelbėti tiems, kurie turi mažiau“, - rašoma pranešime spaudai.

Šiais metais Ministro Pirmininko patarėjos Auksės Kontrimienės siūlymu prašoma dovanoti knygų ir paremti Staškūniškio viešąją biblioteką Anykščiuose, kuri praėjusiais metais sudegė su visomis joje buvusiomis knygomis.

„Kai sužinojau apie įvykusią nelaimę, pasiūliau akcijos iniciatoriams rinkti knygas būtent šiai bibliotekai. Žinau, kad tai ne pirma iniciatyva. Knygas renka Pasaulio anykštėnų sambūris, Anykščių socialdemokratai, tikiuosi, kad surinksime ir mes. Apie šią iniciatyvą paskelbiau ir socialiniame tinkle“, - sako Ministro Pirmininko patarėja A. Kontrimienė.

Akcija tęsis iki balandžio 5 d., tad knygas tikimasi perduoti iki gegužės mėnesio.

 

 

 

 

Informuojame:
 

iki balandžio 28 dienos LSDP Anykščių rajono skyrius organizuoja akciją - knygų surinkimą ir padovanojimą sudegusiai Staškūniškio bibliotekai. 

Knygas galima atnešti adresu Vilniaus g. 4, II aukštas. 
Darbo dienomis nuo 11 iki 13 val.
Informacija pasiteiravimui tel.: 861424867

 

 

Vasario 9- osios rytas išaušo pavasariškai saulėtas, o ypač šviesus jis buvo mūsų bičiulei troškūnietei Adelei Aleknavičienei. Tą rytą jai gyvenimas padovanojo jubiliejinius metus. Kadangi Adelė yra ne iš tų moterų, kurios slepia savo  amžių, o su pasididžiavimu sako, kad jos metai – jos turtas, tai drąsiai galime sakyti, kad tądien jai sukako aštuoniasdešimt.

Jubiliatės pasveikinti atvyko mūsų skyriaus veteranai Rima Lesnikauskienė, Romualdas Gižinskas ir skyriaus atsakingoji sekretorė Bronė Čeponienė. Jie bičiulę Adelę sveikino ne tik skyriaus vardu, bet ir perdavė partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą. Tądien Adelė sulaukė ir buvusių bendražygių telefono skambučių

Šie metai netik gimimo jubiliejiniai, bet ir narystės partijoje dvidešimtpenkmečio metai. Adelė visą laiką buvo ištikima savo įsitikinimams ir savo pasirinktai partijai. Dėkojame bičiulei už ištikimybę ir linkime stiprios sveikatos ir dar ilgai, ilgai būti mūsų gretose. Šviesių ir saulėtų gyvenimo dienų.

 

 

 

 

 

Apie anykštėną trenerį Joną Daniūną primena jo atminimui

rengiamas rankinio turnyras

 

Sporto pedagogas ir nusipelnęs rankinio treneris docentas Jonas Daniūnas kilęs iš Anykščių rajono 

Pilypų sodžiaus. Jo atminimui (mirė 1990 m.) buvę kolegos ir bendraminčiai Lietuvos edukologijos universitete kiekvienais metais nuo 1992 metų organizuoja moterų rankinio komandų turnyrą.

1959 m. tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute J.Daniūnas subūrė moterų rankinio komandą „Šviesa“ ir buvo jos vyriausiasis treneris. Jo vadovaujama komanda pasiekė aukštų sportinių pergalių įvairiausiuose čempionatuose, ne kartą iškovojo Lietuvos moterų rankinio taurę.

J.Daniūnas buvo Lietuvos rankinio federacijos Trenerių tarybos pirmininkas, respublikinės kategorijos rankinio teisėjas.  

Moterų rankinio turnyras buvo suorganizuotas ir šiais metais, gruodžio 12 d. Dalyvavo trys moterų 

rankinio komandos „SM Tauras“, „ALAN-DECO-VICHY-Vilniaus kolegija“ ir „LEU ŠVESA-EGLĖ“. Pirmąją vietą laimėjo „LEU ŠVESA-EGLĖ“  komanda.

Turnyrą dalyvius pasveikino Ministro Pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė, savo įsteigtą prizą įteikdama pačiai jauniausiai turnyro dalyvei - Dominykai Andronik („ALAN-DEKO-VICHY-Vilniaus kolegija). Sportininkių rezultatai buvo įvertinti taurėmis. Geriausios žaidėjos: „LEU Šviesa - Eglė“ rankininkė Rasa Mikelionytė. „SM 

Tauras“ žaidėja Laura Lapinskaitė ir  „ALAN-DEKO-VISHY – Vilniaus kolegija“ žaidėja  Ana Andronik. Rezultatyviausia - Rita Repečkaitė („LEU Šviesa - Eglė“), pelniusi 17 įvarčių. Geriausia vartininkė - Rūta Dižinauskienė („LEU Šviesa - Eglė“).

 Turnyre dalyvavo trenerio Jono Daniūno artimieji. Trenerio sūnėnas, Kauno anykštėnų draugijos narys Romas Pačinskas pasveikino turnyre dalyvavusias rankininkes ir padovanojo geriausioms žaidėjoms po knygą „Nepažintas Jonas Daniūnas“. „Ačiū visiems, kurie prisimena Joną Daniūną kaip trenerį, tačiau mažai kas žino, kad jis buvo ir poetas. Surinkome jo eilėraščius ir sudėjome į šią knygą. Tikimės, kad jo 

poeziją padės dar giliau pažinti šį brangų mums žmogų“, - kalbėjo Romas Pačinskas.

R.Pačinsko sudarytoje knygoje prisiminimais apie garsųjį Anykščių krašto žmogų trenerį Joną Daniūną dalinasi buvę kolegos: profesorius, habilituotas daktaras Povilas Karoblis, docentai Danielius Radžiukynas ir Jonas Algimantas Juozaitis, Lietuvos edukologijos universiteto Sporto centro direktorė Irma Šemetaitė-Bražkienė, Lietuvos nusipelnę treneriai Antanas Taraškevičius ir Juozas Žala. Buvusios „Šviesos“ žaidėjos dėkoja treneriui ne tik už gyvenimo bei sporto pamokas,  bet ir už „piršlybas“. Treneris buvo populiarus sportininkų vestuvių piršlys.

 

 

Anykštėnai svečiuose pas bičiulius biržiečius

 

Prabėgus saulėtai vasarai ir su visais darbymečiais nuskubėjus auksiniam rudenėliui, prieššventinį mėnesį radosi daugiau laisvo laiko pasidairyti ne tik po savo kiemą, bet ir žvilgtelėti kuo gyvena mūsų kaimynai. Tuo labiau, ad ir šiųmetinis gruodis labiau panašus ne į žiemą, bet į vėlyvą rudenį ar ankstyvą pavasarį, tai ir kelionėms laikas patogus.

Vėjuotą, bet nešaltą gruodžio pradžios dieną, pusšimtis mūsų rajono socialdemokratų ir jų bičiulių, biržiečių kvietimu, išvyko susipažinti su Biržų krašto įžymybėmis. Biržų rajonas ir savo dydžiu, ir gyventojų skaičiumi labai panašus į mūsiškį.

Nuo XVI amžiaus Biržus valdė kunigaikščiai Radvilos ir jų palikuonys. Pačiame miesto centre stovi dar jų statyta raudonmūrė evangelikų-reformatų bažnyčia, kurią pirmiausia ir aplankėme. Po to mūsų kelias tęsėsi ilgiausiu  tiltu per Strėvos ežerą į grafų Tiškevičių Astravo dvaro rūmus. Stiprus vėjas šiaušė šio seniausio ir didžiausio Lietuvoje dirbtinio ežero bangas ir šiureno pakrančių nendrynus. Pasigrožėję nuostabios architektūros rūmais, lydimi biržiečių bičiulių, išvykome apžiūrėti Kirkilų kraštovaizdžio draustinio su jo garsiosiomis smegduobėmis. Drąsiausieji užkopė į trisdešimties metrų aukščio apžvalgos bokštą, pasigrožėjo apylinkių panorama, karstinių ežerėlių gausa. Pasak vietinių, visais metų laikais juose esančio vandens spalva keičiasi nuo juodos iki rudos ar tamsiai raudonos spalvos. Žvejai mėgėjai kartais čia sugauna ir tam kraštui nebūdingų žuvų. Kyla įtarimas, kad karstiniai ežerėliai požeminiais kanalais susijungia su didesniais vandenimis.

Viena didžiausių smegduobių yra Karvės ola. Padavimas byloja, kad karvės melžti atėjusi valstietė išgirdo vaiko verksmą ir nuskubėjo namo, ganykloje palikusi kibirą ir karvę. Neilgai užtrukusi, sugrįžusi neberado nei karvės, nei kibiro. Toje vietoje žiojėjo didžiuli duobė. Kam tenka vidurnaktį važiuot prošal, dažnas išgirsta smegduobės dugne bliaunančią karvę. Šalia duobės stovi vietinio skulptoriaus sukurta akmeninė karvė, bet ji tyli ir jokių garsų neskleidžia.

Pačiame miesto centre iš tolo šviečia didinga Radvilų pilis - tvirtovė.

Nuo 1575 metų ji patyrė net aštuonetą švedų puolimų, šešis kartus atsilaikė, tik dukart ji buvo švedų užimta ir sugriauta. Po kiekvieno pralaimėjimo ji buvo atstatyta dar gražesnė ir galingesnė. Dabar čia įsikūręs muziejus, kuris pasakoja apie garbingą Biržų praeitį ir narsius Sėlių krašto gynėjus.

Visi esame girdėję apie garsųjį Biržų alų. Senoji alaus darykla išlikusi iki šių dienų, tik žinoma ji jau nekartą tobulinta ir perstatyta. Teko ir mums susipažinti su alaus gamyba ir paragauti bent penkių rūšių vietinių aludarių gaminto šnekučio.

Įdomiai praleidę laiką, smagiai pabendravę, grįžome namo. Visi ekskursantai buvo patenkinti išvyka ir pageidavo tokių renginių dažniau.

 

Regina Tunkevičienė

 

 

Projektas „Pažink savivaldą“ Pažintinis vizitas Anykščių seniūnijoje

 

 

Gražiausius metus prisimenant

 

Žmogaus gyvenimas dažnai lyginamas su metų laikais. Jaunystę sutapatiname su pavasariu, suaugusio žmogaus gyvenimą su vidurvasariu, o brandos metus su rudeniu. Bet ir rudenys būna  šilti ir saulėti kaip ir šiemet. Tokią rudens dieną  grupė bičiulių susirinko pasveikinti garbingo  gyvenimo jubiliejaus - 80 metų sulaukusio  Danieliaus Binkio. LSDP skyriaus pirmininkas  Dainius Žiogelis pasveikino jubiliatą ne tik skyriaus  vardu, bet ir perskaitė partijos pirmininko Algirdo  Butkevičiaus sveikinimą. Daug gražių žodžių apie  bičiulį Danielių išsakė skyriaus veteranai Rima  Lesnikauskienė, Vytautas Pupeikis.

 Susirinkę seni draugai prisiminė prabėgusių metų  įvykius, kurie po daugelio metų jau vertinami kitaip.  Visus stebino išlikęs Danieliaus aštrus protas, labai gera atmintis. Įvykius visi prisimenam, bet retas iš mūsų galėtų tiksliai pasakyti tų įvykių datą, o Danieliui tai ne problema.

Linkime bičiuliui Danieliui Binkiui stiprios sveikatos, ilgų ir saulėtų gyvenimo dienų.

 

 

Vizitas į Europos parlamentą Briuselyje

 

Europos parlamento narys, socialdemokratas, socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narys Zigmantas Balčytis 2015 m. rugsėjo 20-25 dienomis pakvietė grupę partijos bičiulių paviešėti Briuselyje. Kelionė vyko autobusu per Lenkiją, Vokietiją, o grįžtant atgal užsukant į Olandiją.

Lenkijoje apžiūrėjome Poznanę. Šio miesto senamiestis laikomas vienu gražiausių Lenkijoje. Poznanės miesto simbolis – ožiukai, puošiantys renesanso stiliaus rotušės pastatą. Magiškose senamiesčio gatvelėse puikuojasi Šv. Stanislovo bažnyčia, dar vadinama ,,fara“. Jokia kita šventovė Lenkijoje negali pasigirti tokia gausybe triumfuojančio baroko stiliaus papuošimų.

Vokietijoje apžiūrėjome miestą Celę. Pasigrožėjome senamiesčiu, turinčiu šimtus fachverko pastatų, rotuše, žymiausiu mieste Hoppenerio namu, puoštu gausiais drožiniais, ,,kalbančiais žibintais“.

Pagrindinis kelionės tikslas į Belgijos sostinę Briuselį – vizitas Europos parlamento būstinėje. Kaip tik mūsų apsilankymo dieną, rugsėjo 22-ąją, Briuselyje prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje skubos tvarka balsuota dėl Italijoje, Graikijoje ir Vengrijoje prisiglaudusių 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų paskirstymo į kitas ES šalis. Buvo siūloma į Lietuvą papildomai perkelti 780 asmenų, tačiau pagal ankstesnį sprendimą, kuriam jau pritarė ES Taryba, į Lietuvą bus perkelti 255 asmenys.

Briuselyje taip pat būtina pamatyti Didžiąją aikštę, apsuptą gildijų namais, vieną iš miesto simbolių – rotušę, Karaliaus namą bei Karaliaus rūmus, kurie yra oficiali monarchų būstinė, pagrindinę Belgijos šventovę Cathedrale Sts-Michel et Gudule katedrą, Palace du Grand Sablon aikštę, kurioje yra daugybė restoranų, kavinių, antikvaro parduotuvių, ir, -žinoma, besišlapinančio berniuko skulptūrą.

Viešnagė Belgijoje tęsėsi dar vieną dieną. Aplankėme Briugę ir Gentą. Briugė – vienas iš geriausiai išlikusių viduramžių miestų Europoje, lankomiausias Belgijoje. Tai miestas – muziejus, kurio centras – Didžioji turgaus aikštė su Varpo bokštu, iš kur pakilus 336 laipteliais galima apžvelgti upių ir kanalų išvagotą miestą. Pasivaikščiojus Briugės gatvelėmis, iš naujo atrandamas gotikos gražumas ir lengvumas. Viduramžiškame Gente yra ypaš daug architektūros paminklų: romaniniai Flandrijos grafų rūmai, gotikinė ŠV. Jokūbo bažnyčia su trim įspūdingais bokštais, Šv. Baro katedra su žymiuoju Gento altoriumi ir kita.

Pakeliui namo pėsčiomis pasižvalgėme po Olandijos sostinę Amsterdamą: Dam aikštė, Karalių rūmai, Naujoji katedra, Singel kanalo gėlių turgus. Ekskursijos Amsterdamo kanalais metu trumpai susipažinome su miesto istorija.   

Asta Palaimienė

 

 

Šiltas ir truputį darganotas rugsėjo 25d. vakaras jaukiai sukvietė Anykščių rajono socialdemokratus į rinkiminį susirinkimą. Penktadienis visiems susirinkusiems žadėjo ne tik darbinių klausimų sprendimą, bet ir ilgesnį bei jaukų pabendravimą prie kavos puodelio. Tuo labiau, kad gausiame būryje dalyvavo ir garbingo 80 metų Jubiliejaus sulaukęs skyriaus bičiulis Juozas Leščinskas.

Kaip ir visada, taip ir šį kartą sulaukėme svečių iš Vilniaus: LSDP Pirmininko A.Butkevičiaus pavaduotojos Auksės Kontrimienės ir Valdo Šereikos, LSDP atsakingojo  sekretoriaus. Taip pat dalyvavo LSDP Kupiškio skyriaus pirmininkas Augenijus Cesevičius. Susirinkimo įžangoje visus pasveikino LSDP Anykščių skyriaus pirmininkas Dainius Žiogelis. Jis glaustai, bet labai aiškiai ir informatyviai papasakojo apie darbą, būnant opozicijoje; palietė svarbiausius ir aktualiausius darbus, kurių vykdymą dažnai tenka tiesiog forsuoti, kad būtų išgirsti socdemų pasiūlymai ar kritika. Baigęs kalbą optimistine gaida, D. Žiogelis pasveikino garbingo amžiaus sulaukusį ilgametį bičiulį Juozą Leščinską. Stebėtinai jaunai ir energingai atrodantis jubiliatas buvo visuotinai pagerbtas, sudainuojant ilgiausių metų; pradžiugintas paties LSDP Pirmininko A.Butkevičiaus garbės raštu. Gausybe gėlių ir atminimo dovanėlėmis nustebino Janydžių partinės grupės nariai ir kiti sveikinusieji.

Toliau darbotvarkėje buvo kalbama apie 2016 m. Seimo rinkimus, galimus mūsų kandidatus į vienmandatę Anykščių -Kupiškio ir daugiamandatę rinkimų apygardoje. D.Žiogelis informavo, kad Anykščių partinėse grupėse vykusių susirinkimų metu buvo iškelti du nariai: Egidijus Šilaika ir Dainius Žiogelis. Gerb. Egidijui padėkojus ir atsisakius kandidatūros ryšium su svarbiomis šeimyninėmis problemomis, salėje susirinkę nuščiuvo. Ir štai po neilgos pauzės į šurmuliuoti ėmusius bičiulius kreipėsi Kupiškio skyriaus. pirmininkas Augenijus Cesevičius, pasiūlydamas galbūt šiek tiek ir netikėtą, bet absoliučiai priimtiną kandidatūrą - Auksę Kontrimienę, Pirmininko A.Butkevičiaus pavaduotoją. Svečias priminė visiems žinomą tiesą, kad pagal reitingus Lietuvoje LSDP tebėra populiariausia partija, o jos Pirmininkas A.Butkevičius laikomas vienu patikimiausiu ir populiariausiu politiku. Na, o Auksė Kontrimienė gali tikėtis labai stipraus palaikymo, užimdama atsakingas pareigas ir nuolat komunikuodama su stipriausiais LSDP partijos veikėjais. Svečias paprašė susivienyti ir balsuoti už vienintelę moterį - politikę mūsų apygardoje, juolab, kad moterų indėlis partijoje yra didžiulis, pati Auksė kilusi iš Kupiškio rajono, tebeturinti tamprius ryšius su gimtine, žinanti problemas. Salėje pasigirdo pritariantys balsai. Buvo labai gera matyti ir girdėti, kaip kyla iš vietų moterys, norinčios ir turinčios ką pasakyti iškeltos kandidatūros adresu. Aš pati į lyčių lygybės politiką nežiūriu skeptiškai. Moterims visada buvo ir yra sunkiau, jei nėra pagalbos ir supratimo, palailymo iš šalies. Būti ar ne politikoje priklauso nuo galimybių, tikslų, aplinkybių, sugebėjimų ir nuo to, kokie žmonės yra šalia. Be abejonės, būtina tiksliai planuoti, aiškiai žinoti, ko sieki, ką gali pasiūlyti, greitai rasti išeitis kebliose situacijose, intuityviai jausti ir numatyti įvykius. Galima tik pasidžiaugti, kad Auksė Kontrimienė  labai rimta konkurentė kitiems kandidatams jau vien todėl, kad yra ryški asmenybė, turinti lyderio savybių, spinduliuojanti branda, žavesiu, gebėjimu įtikinti ir komunikuoti, dirbti komandoje ir esant reikalui pati vadovauti jai. Susirinkusios bičiulės jautėsi pakylėtai ir kalbėdamos apie teigiamas ir akivaizdžiai solidžias Auksės Kontrimienės, kaip asmenybės, savybes. Prašė susitelkti nekonkuruoti ir nepavydėti, o padėti laimėti kalbėjusios: R. Lesnikauskienė, L. Žygienė, R. Zorgevičienė, A. Dilienė. Jos vieningai kvietė balsuoti. Malonu pažymėti, kad sukruto ir mūsų skyriaus vyrai, apie būsimą kandidatę pasakę daug teigiamų ir santūriai nuoširdžių, šiltų žodžių: D. Krikštaponis, R. Gižinskas, V. Pupeikis, D. Žiogelis. Jie kvietė būti vieningais ir balsuoti už moterį. Po vieningai nubalsavusių susirinkusiųjų, kandidate į LR Seimo narius vienmandatėje Anykščių-Kupiškio rinkimų apygardoje pasiūlyta Auksė Kontrimienė. Jautrus momentas, kai susijaudinusi gerb. Auksė padėkojo už pasitikėjimą ir oficialiai davė sutikimą būti pasiūlytai rinkimuose. Papasakojo apie asmeninį gyvenimą, darbinę veiklą ir paprašė bičiulių palaikymo. Palaikant tarybos sprendimą, taip pat vieningai prabalsuota buvo ir už Dainiaus Žiogelio kandidatūrą daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Pritarimas nestebino, nes Dainius yra gerbiamas ir mėgstamas rajono žmonių - kaip nuoširdus, patikimas, išmintingas ir dėmesingas politikas. Esame įsitikinę, kad bendras Auksės ir Dainiaus tandemas pasieks gerų rezultatų. Abu vienija keli išskirtiniai bruožai, labai patrauklūs rinkėjams: išsilavinimas, platus akiratis, šiltas bendravimas girdint pašnekovo problemas, gebėjimas neskirstyti žmonių pagal užimamus postus ar turimus (neturimus) turtus, ir puikus humoro jausmas.

Po tikrai labai rimtų reikalų svarstymo ir diskusijų, visų laukė skanios vaišės, gyvai atliekama muzika, jaukūs pokalbiai. Bičiulių veiduose ištirpo rimtis ir įtampa, nors skanaujant užkandžius dar kurį laiką netilo kalbos apie politiką. Kol pagaliau mūsų išmoningosios Rimos Lesnikauskienės priminimas apie Juozą Leščinską, garbųjį mūsų jubiliatą, leido pamiršti vis kedenamas kasdienio gyvenimo realijas. Suklusę išgirdome daug įdomių ir nežinomų faktų apie gerbiamą Juozą, jo ilgo ir turiningo gyvenimo credo ir palinkėjimus, kaip išlikti sveikais ir laimingais... Dar ilgai netilo dainos, vikriai sukosi poros šokių ritme, veiduose švietė šypsenos... Vakaronė tęsėsi, penktadienio vakaras leido niekur neskubėti ir kuo ilgiau pasibūti bendraminčių būryje...

 

Pagarbiai - Aldona Dilienė,

LSDP Anykščių skyriaus Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė

 

 

2015-05-20.      Visi kartu ir su šypsena

Sekmadienio popietė. Lauke šėlsta vėjas, o šiltuose Kurklių kultūros namuose aidi vaikiškas juokas ir netylantis šurmulys. Vyksta paskutiniai šeimoms skirtos šventės  „Pabūkim kartu“ pasiruošimo darbai. Koridoriais net uždususi trepsi AKC Kurklių skyriaus renginių 

organizatorė Giedrė Steponėnienė, tolumoje šmėsteli aukšto vyro siluetas. Kas jis? Et, nėra laiko aiškintis, pamatysim vėliau. Pagaliau visi suguža į salę, kur pasirodo pagrindinis šventės iniciatorius, ką tik iš Honolulu grižęs ir per duris įžengęs Naminukas (tai aš).

Net pritūpiau iš nuostabos išvydęs tiek linksmų veidų. Ir tada prisiminiau, kad tądien suėjo lygiai septyneri metai, kai apsigyvenau Kurklių kultūros namuose. Viskas pasidarė aišku – tai gimtadienio šventė, o prieš mane daugybė draugų ir, aišku, su dovanomis. Kaip gerai, kad ir aš pats vaišėmis 

pasirūpinau. Pirmieji į sceną su šventine programa atskubėjo Aulelių vaikų globos namų muzikavimo grupės „Spindulėlis“ (vad. Silva Meištienė ir Sigutė Kovienė) 

piemenukai. Jie mus supažindino su nelengva, bet turininga senovės piemenukų dalia. Skambėjo 

pasakėlės, patarlės, priežodžiai. Aidėjo kanklių, skudučių ir lumzdelio garsai, liaudiškus šokius trepsėjo linksmi piemenukai. O ko nebūti linksmiems, juk čia pat Sekminės – piemenėlių šventė. Šiuos dainorėlius pakeitė Malinauskų šeimos muzikantai Monika ir Antanas. Jie man padovanojo Antano sukurtą polką, o jų tėveliai pasidalino patirtimi, kaip užauginti tokius draugiškus ir muzikalius vaikus. Dar akimirka – ir scena pilna „Nenuoramų“.  Tai dainorėliai, kuriems vadovauja Jurgita Baldauskienė, jie juda, šoka ir dainuoja nuostabiais balseliais. 

Į sceną kaip vėjas įskrieja kolektyvo „Vėja“ (vad. Aldona Satkūnaitė) šokėjos. Suliepsnoja energija ir spalvos. Ir vėl prasideda karuselė – tai dainorėliai, tai šokėjėliai... tai bent 

smagumėlis! Kai dar ir „Vėjos“ mažieji prisijungė, tuomet nebeiškenčiau ir paprašiau vadovės Aldonos išmokyti visus nors po vieną kokį šokelį... Geras žmogus ta vadovė. Mokėmės šokti kaip kaubojai, sakė, kad man dešimtuką parašys, o vaikai prižadėjo priimti į pirmą klasę ir padėti mokytis. Net parodė,  kaip A parašyti ir dar prižadėjo kitais metais į gimtadienio šventę atvažiuoti su naujomis programomis. Tiesa, jums gal įdomu, kokio ten aukšto vyro siluetą mačiau. Ogi viskas aišku – tai pats legendinis krepšininkas, anykštėnas, o dar ir Seimo narys Sergejus Jovaiša. Jis taip aktyviai dalyvavo sprendžiant visokias suktas užduotis ir mokėsi šokti, kad iškart pasidarė aišku, kodėl krepšinio pasaulyje jis žinomas Gudriojo Lapino vardu. Mes, visi šventės dalyviai, labai svečiui dėkingi už jo šilumą, betarpišką bendravimą ir už gardžius tortus, kuriuos tarsi garbingus olimpinius žiedus mums padovanojo. Šventė baigėsi, svečiai išsiskirstė, o širdyje liko jaukumas ir šiluma. Ačiū Jums, mielieji, už jūsų šypsenas.

Kurklių kultūros namų naminukas...

Informacija iš Anykščių krašto laikraščio ,,Šilelis“

 

 

Popietė, palietusi pačias jautriausias sielos stygas

Balandžio 26 d. į Kurklių kultūros namus rinkosi šventiškai nusiteikę žiūrovai iš Kurklių, Kavarsko, Svėdasų, Balninkų, Dapkūniškio ir kitų aplinkinių vietovių. Jų laukė susitikimas su neeiline asmenybe – mūsų folkloro motinėle ir, kaip ji pati prisistatė, močiute Veronika Povilioniene. 

Štai ši legendinė žilagalvė žengia į sceną, salė akimirkai nuščiūva ir... nuaidi plojimai. Žmonės stovi, o iš Veronikos lūpų nuskamba neįmantri senovinė dzūkiška daina. Taip prasidėjo popietė, skirta Etnografinių regionų metams. Ar rastumėme geresnį pavyzdį už šią Dzūkijos dainininkę? Garbi viešnia atvyko ne viena. Ją lydėjo Juozas Žitkauskas, poetas, rašantis dzūkų tarme, ir smulkutė mergaičiukė – bardė Akvilė Vervečkaitė. Tačiau ne tai norėtųsi pasakyti ir papasakoti. Noriu aprašyti, jei tik sugebėsiu, visą jausmų ir minčių gamą, užgimusią per popietę ir dar neapleidžiančią iki šiol.

Šiluma ir begalinis jaukumas sklido iš kiekvieno Veronikos Povilionienės žodžio, šypsnio, judesio. Rodės, kad scenoje – ne viešnia, o vietinė ir labai sava kaimo žilagalvėlė. Suskambo tykūs ir ramūs, primenantys raudą dainos „Skirski, gandreli“ žodžiai, ir salė atgijo. Dainininkei pritarė darnus žiūrovų choras. Ilgesio pilnus žodžius, rodos, siela pajuto visi čia buvę. Giedojo ne lūpos, giedojo ir raudojo širdys. Akyse tvenkėsi ašaros. Juk ne viena šeima mūsuose paliesta nelemtos emigracijos. Kai kūrinio atlikėja Veronika kreipėsi į vaikus, prašydama neišvykti, kai užaugs iš Lietuvos, neapleisti senolių kalbos, papročių, dainų ir „būti nors ir akmenėliu, bet savoj palaukėj“, vaikai, tarsi susitarę, vienu balsu atsakė: „Niekur nevažiuosim“. 

Ir štai šalia Veronikos Povilionienės atsistoja smulkutė, lengvutė tarsi plunksnelė bardė Akvilė. Jos rankose – liaudiškos dzūkų kanklės. Akvilė prisėda, dedasi ant kelių kankles ir... vingrios liaudiškos dainos melodija pakelia tave ant sparnų, nusineša į neužmatomus tolius. Užsižiūriu į vos keliomis stygomis skraidančius liaunus pirštelius, klausau galingo, įstabaus grožio balso ir staiga suvokiu, kad ne veltui savo laiku kryžiuočiai stengėsi sunaikinti liaudies dainius. Jų meistriškumo ir įtaigumo galios bijojo. Ir Akvilė ne bardė – ji tikrų tikriausia senųjų dainių palikuonė. Neklydau, jos sudainuotos, pritariant armonikai, pačios sukurtos dainos „Abrikosai“ žodžius vaikai kartojo dar gerą pusdienį. 

Poetas Juozas Žitkauskas ne kartą prajuokino žiūrovus savo poetiniais pastebėjimais, tokiais artimais kiekvieno kaimo prieglobstyje augusio žmogaus sielai. 

Labai tikiuosi, kad pagrindinė popietės mintis: „Žmonės, būkim geresni vienas kitam, kalbėkim gražius žodžius, ne muškim, o geriau paglostykim – tai darykim čia ir dabar, kol dar esame šioje žemėje, kol dar galime būti lietuviais Lietuvoje“ pasiekė žiūrovų sielas.

Anykščių KC Kurklių skyriaus renginių organizatorė Giedrė Steponėnienė
Nuotraukos: Ž. Tolutytės ir J. Šniuikaitės

 

Informacija iš Anykščių krašto laikraščio ,,Šilelis“

 

Baubas, vardu Stambulo konvencija

2015 kovo 30

„Socdemių akademija“ kviečia į diskusiją apie Stambulo konvenciją. Svečiuose – Laima Vaigė, M. Romerio universiteto tarptautinės ir ES teisės instituto lektorė, MRU ir Stokholmo universitetų doktorantė, VŠĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ bendrasteigėja, judėjimo „Naujoji kairė“ dalyvė.

Mūsų tautiečiai tikrai žino, kurios šalies sotinė yra Stambulas. Turkijos kurortus pamėgę lietuviai, tikėtina, yra atkreipę dėmesį į šios šalies pavadinimą.

Daugelis, ko gero, visgi nežino, kad 2011 m. gegužės 11 d. Europos Tarybos Ministrų taryba būtent Stambule priėmė Konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje

prevencijos ir šalinimo. 2013-2015 m. prie jos prisijungė 

penkiolika kitų šalių (Albanija, Andora, Austrija, Bosnija ir Hercegovina, Danija, Prancūzija, Italija, Malta, Monakas, Juodkalnija, Portugalija, Serbija, Slovėnija, Ispanija, Švedija). Konvencija įsigaliojo nuo 2014 m rugpjūčio 1 d.

Mūsų šalis vis dar nesiryžta to padaryti, nes taip vadinamoji Stambulo konvencija mūsų šalyje pavirto… baubu. Žiniasklaidoje pasipylė gąsdinimai, neva šią konvenciją

 

priėmusios net 15 valstybių įteisina transseksualizmą, t.y. lyties keitimo operacijas… Vietoj diskusijos visuomenėje vėl kuriamos prielaidos naujoms violetinėms revoliucijoms?

Diskusiją moderuos dr. Margarita Jankauskaitė.

Diskusija vyks balandžio 1 d. 18.00-19.30 val. LSDP Vilnius skyriaus būstinėje, J. Basanavičiaus 16, Vilnius

Iki pasimatymo!

Auksė Kontrimienė, LSDMS pirmininkės pavaduotoja

 

 

2015-03-11. Anykštėnė pusryčiavo su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi


Tarptautinės moters dienos išvakarėse, penktadienį, kovo 6 dieną, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius darbo pusryčių pakvietė Lietuvos moterų nevyriausybinių organizacijų atstoves. Iš Anykščių į susitikimą vyko Asta Palaimienė.

Pusryčių metu ji pristatė save kaip trijų organizacijų atstovę. A. Palaimienę delegavo Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras (vadovė Elvyra Lasskaja), kuris šiais metais švęs įsikūrimo dvidešimtmetį. A. Palaimienė yra ir socialdemokračių moterų grupės narė bei valstybinio sektoriaus darbuotoja, ji – Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė. A. Palaimienė, kaip nevyriausybinės organizacijos atstovė, 2011 m. dalyvavo Apsaugos artimoje aplinkoje nuo smurto įstatymo kūrimo darbo grupėje.

A. Palaimienė „Šileliui“ sakė, kad susitikime su Premjeru buvo kalbama apie Stambulo konvenciją ir apie tai, kad Lietuvoje smurto prieš moteris problema išlieka aktuali, todėl svarbu kuo greičiau ratifikuoti Stambulo konvenciją, numatančią labai kompleksiškas poveikio, prevencijos ir pagalbos nukentėjusiems priemones. Pasak pašnekovės, šios konvencijos ratifikavimas padėtų kovą su smurtu pakelti į naują lygį ir siekti europinių standartų. Susitikime, kaip teigė A. Palaimienė, buvo kalbėtasi  apie vyrų ir moterų lygias galimybes, pasidžiaugta, jog moterys vis labiau įsitraukia į politiką ir aktyviai dalyvauja viešajame valstybės gyvenime.

„Pasveikinęs visas moteris su Kovo 8-ąja, Premjeras pasidžiaugė ir kartu mums padėkojo, kad Lietuvos moterų nevyriausybinės organizacijos aktyviai prisideda sprendžiant moterų ir vyrų nelygybės problemas ir taip stiprina lyčių lygybės principą visuomenėje. Premjeras A. Butkevičius atkreipė dėmesį į tai, jog Vyriausybė pratęsė Valstybinę moterų ir vyrų lygių galimybių programą – ji veiks iki 2021 metų. Jis sakė, kad tai labai svarbus institucinis instrumentas, suteikiantis galimybę spręsti vis dar aštrias lyčių nelygybės problemas visuomenėje. Premjero teigimu, būtina užtikinti, jog moterų teises ginantys įstatymai egzistuotų ne tik de jure, bet ir de facto“, – įspūdžius iš susitikimo pasakojo A. Palaimienė. Pašnekovė pasakojo, jog Premjeras pabrėžė, kad atsižvelgiant į Jungtinių tautų Komiteto rekomendacijas, svarbu stiprinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lyčių lygybės skyriaus pajėgumus, skiriant didesnius finansinius ir žmogiškuosius išteklius. 

„Susitikime aptartas darbo ir įsipareigojimų šeimai derinimas, kaip viena iš lyčių lygybės planavimo darbo vietoje krypčių. Taip pat buvo pasidžiaugta, kad 2014-10-01 įsigaliojo Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisos. Šios pataisos reglamentuoja, kad valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos privalo užtikrinti, jog visuose jų rengiamuose ir priimamuose teisės aktuose būtų įtvirtintos lygios moterų ir vyrų teisės, įstatymų nustatyta tvarka remti viešųjų įstaigų, asociacijų ir labdaros fondų programas, padedančias įgyvendinti moterų ir vyrų lygias galimybes. Tačiau šiam įstatymui dar nėra parengta poįstatyminių aktų. Susitikime įvairių organizacijų narės pateikė pasiūlymų šioms pataisoms įgyvendinti. Pasidžiaugęs, jog vis daugiau veiklių moterų įsitraukia į po0litiką, A. Butkevičius sakė, jog 2015 metų savivaldos tarybų rinkimuose moterų mandatų skaičius padidėjo iki 25 proc., palyginti su 2011 metais. Ministras Pirmininkas išreiškė viltį, jog moterų įsitraukimas į politiką ir toliau augs“, – apie tai, kas buvo aptarta su Premjeru, pasakojo A. Palaimienė.

Abipusiu Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus ir moterų aktyvisčių sutarimu, kaip teigė A. Palaimienė, nutarta tokius pasitarimus rengti kas pusę metų, siekiant užtikrinti darbų tęstinumą.

„Šilelis“

 

 

„Lietuviais esame mes gimę, lietuviais norime ir būt.

Tą garbę gavome užgimę, jai ir neturim leist  pražūt“

                                                     (J.Zauerveinas)

 

Norisi su jumis pasidalinti keletu minčių apie vieną svarbiausią valsybinę šventę - Vasario 16 -ąją.

Lietuvoje švenčiamos trys šalies valstybingumą žyminčios šventės: Vasario 16-oji diena, kovo 11-oji diena ir liepos 6-oji diena. O kuri šventė yra Jums svarbiausia? Paklauskite nuoširdžiai savųjų širdžių... Manau nesuklysiu, kad jums, kaip ir man - tai bus Vasario 16 -oji. Nes ji mūsų tautos sąmonėje ne tik žymi patį Valstybės atkūrimo Aktą, bet ir turi ilgą šventimo okupacijos metais istoriją.

Emociškai labai stipriai išgyventas trispalvės šmėstelėjimas Vasario -ąją okupuotoje Lietuvoje giliai įsirėžė į daugelio mūsų atmintį ir sąmonę.Žvelgiant eilinio piliečio akimis, būtent Vasario 16-oji yra pati didingiausia šventė. Gal tik šiek tiek glumina, kad nelabai suvokiama jos istorinė reikšmė ir todėl savo tapatumą labiau esamel linkę sieti su viduramžių kunigaikščių, o ne su Lietuvos Tarybos ar Atkūriamojo Seimo darbais.

Kas yra svaresnis mūsų tautos didybės simbolis?

Sąjūdžio metais emociškai iš tarpukario Lietuvos sėmėmės labai daug. Tuomet jautėme, kad atkūriame po  Vasario 16-osios susiformavusią Lietuvos valstybę. Ar pamenate, kas prasidėjo po to?? Ogi mes visi pradėjome ATKŪRINĖTI  50 metų neveikusias  institucijas, partijas ir tt. Visiems užteko jėgų, energijos, optimizmo ir džiugaus suvokimo – pagaliau mes vėl esame savo tautos šeimininkai,,, ir esame pripažinti, žinomi ir matomi viso civilizuoto pasaulio akyse.

Ar mes jau išmokome švęsti Valstybės šventes?

Ilgą laiką pagrindiniai švenčių akcentai buvo ne itin linksmi - kalbos apie mūsų istorijos tragizmą ir tautos patirtas kančias... Visą laiką daugiau pabrėžiamas ne džiugesys, bet susikaupimas, perdėtas santūrumas ir rimtis. Bet,mielieji, tai turi būti ne tik solidus prisiminimas ir paminėjimas šios garbingos datos. Juk  Vasario  16-oji - pats tikriausias valstybės gimtadienis. Mūsų visų: lietuviai esame čia, lietuviai išeivijoje - viena tautos visuma. Negalime pamiršti, kad esame tos pačios tautos vaikai. Mes juk kalbame savo tėvų kalba, mąstome šios žemės išmoktomis sąvokomis, pasaulį matome savo paveldėtu dvasios jutimu. Tai ne išskirtinumas, o tiesa, kurios nevalia  atimti. Nevalia ja abejoti. Pajuskime širdimi - ir visi kartu pasveikinkime savo Valstybę. Susibūrę po  garbingąja trispalve susikurkime Vienybės ir laisvės, bendrystės ir santarvės šventę. Ir tebūnie ji linksma ir džiugi, smagi ir nuotaikinga - su savo šeimomis  ir draugais, su šypsenomis,dainomis ir fejerverkais...

Ir pabaigai. Mes, anykštėnai, privalome su pasidižiavimu prisiminti ir pagerbti įžymųjį kraštietį nuo Kurklių Steponą Kairį. Jis buvo  tarpe iškilių tautos sūnų - 1918 m. Vasario 16 -osios  Nepriklausomybės Akto autorius ir signataras. Jo išsakyti žodžiai tebūnie mums kaip savotiška gyvenimo nuoroda ir priesakas: ''Tau, Lietuva, kad būtum laisva ir demokratinė, skyriau visą savo gyvenimą. Tu buvai mano gyvenimo esmė ir prasmė''....

 

Pagarbiai,

Aldona Dilienė

 

 

BIČIULIAI  EUROPROTŲ KOVOSE

                   Mūsų komandai „Žiogas“ atstovavo bičiuliai  Regina Zorgevičienė, Dainius Žiogelis, Sonata Balienė, Rolandas Musteikis, Danguolė Paškauskienė, Gediminas Petravičius,Violeta Raugalienė, Andrius Vaičiūnas, Egidijus Šileikis, Jurgita Blažienė, Evelina Skruzdienė.

                 Daug azarto ir gerų emocijų suteikęs žaidimas yra ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir puiki proga pasitikrinti savo žinias. Visus keturis žaidimo turnyrus sudarė penki teminiai turai po dešimt klausimų. Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų buvo skirtingas: pirmasis – bendrųjų klausimų turas, antras ir trečias turai atspindėjo tam tikrą visus dešimt klausimų vienijančią temą, ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių. O penktojo turo metu skambėjo muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir t.t. 

                Nors mūsų komanda ir neužėmė prizinės vietos, pasirodėme kukliai (10 vieta), bet džiaugiuosi, kad buvo labai smagiai praleistas laikas bičiulių būryje. Daug ką naujo sužinojome, daug ką pamatėme, daug ką išgirdome. Pavasarį vyksiančiose europrotų kovose taip pat žadame dalyvauti ir nepasiduoti.:)

Dėkoju visiems dalyvavusiems ir palaikiusiems mūsų komandą „ŽIOGAS“ Europrotų kovose !!!

 

Bičiulė   Sonata Balienė

 

        Visą lapkričio mėnesį  Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko rudens sezono protų kovos. Savo žinias pasitikrinti susirinko 12 komandų : „Nikė‘, „Vienaskaita“, „Koks skirtumas“, „Jums tai nepatiks“, „Šilelio spygliai‘, „Mozaika“, „Naujų vėjų bendruomenė“, „Šaltas protas“, „Svetimo skausmo nebūna“, „Žiogas“, „Kuklučiai“, „Kelmai kalnuoti“. Visus keturis žaidimo vakarus vedė bibliotekininkė Vaida Antanavičiūtė.

 

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos tarybos posėdis Birštone

Ūkanotą šeštadienio rytą į Birštono kurortą neskubėdamos rinkosi Lietuvos socialdemokratės - LSDMS narės. Rinkosi ne tik pakvėpuoti gaiviu Birštono oru, bet ir sužinoti miesto naujienas, susipažinti su kurorto vystymosi tendencijomis, pasiruošti artėjantiems savivaldybių tarybų rinkimams ir aptarti su jais susijusius klausimus, pasidalinti patirtimi ir t.t.

Sveikinimo žodį susirinkusioms moterims tarusi Birštono merė Nijolė Dirginčienė miestui vadovauja jau antrą kadenciją. Pasak jos, ilgalaikis vadovavimas miestui turi savus privalumus – ilgalaikiai miesto plėtros planai, jo vystymosi vizijos ir tęsiami darbai yra vieni iš daugelio privalumų, kai galima tęsti numatytus darbus, numatyti ilgalaikę strategiją gerinant infrastruktūrą, skirstant investicijas, užtikrinant kultūrinį miesto gyventojų gyvenimą, padedant verslui kurti darbo vietas ir pan.

Kurorto specifika kiek kitokia - čia privaloma išnaudoti miesto privalumus, išryškinti jo specifiką, tinkamai išnaudoti žemės teikiamas gėrybes. Mokėti suvaldyti svečių srautus, užtikrinti sveikatinimo paslaugų kokybę, kurti jaukumą ir architektūrinius sprendimus užtikrinančius ne tik miestiečių, bet Birštono svečių gerovę bei patogumą. Svarbu nesustoti ties sukurtu – svarbu plėsti paslaugų spektrą kuriant sveikatinimo paslaugas vaikams, neįgaliesiems, specifinių poreikių žmonėms.

„Reikia sirgti už savo miestą, kovoti už jį“ - sako LR Seimo narė, LSDMS pirmininkė Birutė Vėsaitė. Linkėdama miesto merei sėkmingų darbų, įgyvendinti miesto stiprinimo ir grąžinimo planus įteikė N. Dirginčienei simbolinę miesto bulę.

Trumpai apžvelgusi socialdemokratų Vyriausybės nuveiktus darbus, Lietuvos padėtį tarptautinėje plotmėje B. Vėsaitė perdavė žodį LSDP rinkimų štabo vadovui LR Seimo nariui Algirdui Sysui. 

Pasirengimas savivaldybių rinkimams yra sudėtingas – mažėja finansavimas, todėl labiausiai išryškėja asmenybių kovos. Teisingas rinkimų strategijos pasirinkimas, aiškus miesto vizijos matymas, bendradarbiavimas su žiniasklaida, glaudus bendravimas ir diskusija su gyventojais, padarytų darbų viešinimas – tai keletas iš daugelio sėkmingų rinkimų aspektų. Svarbu turėti plačiai atpažįstamą ir vieningą socialdemokratų rinkimų kampanijos akcentą – rūpestį žmogumi ne skambiomis frazėmis, o konkrečia nauda žmogui, šeimai, verslui – tokius aspektus pažymėjo LSDP rinkimų štabo vadovas.

Pasigirti kuo, šešiolikta socialdemokratų Vyriausybė turi: didėjo MMA, po truputį grąžinamos pensijos, įvedamas euras, mažėjo dujų kaina, pradėjo veikti dujų terminalas ir daugybė kitų darbų. Po Naujųjų metų bus pakeltos algos biudžetininkams, nedaug, bet vėl didės pensijos, MMA ir bus kiti teigiami socialiniai sprendimai, iš esmės gerinantys žmonių gyvenimą. 

Vėliau, diskusijų metu moterys turėjo daug klausimų ir pasiūlymų gerint rinkiminio štabo veiklą, rinkiminių sąrašų korekcijas siekiant išlaikyti lyčių lygybės principus, statuto laikymąsi, nario mokesčio mokėjimo niuansus ir pan.

Pretendentės į miestų meres Birštono – Nijolė Dirginčienė, Kauno - Orinta Leiputė, Klaipėdos – Lilija Petraitienė, Panevėžio – Janina Gaidžiūnaitė, Visagino – Elena Čekienė – ilgametės atstovaujamų miestų Tarybų narės, patyrusios politikės, akcentavo skyrių vieningumo svarbą, vietinių socialdemokratų komandinį darbą, palaikymą, taip pat pasidalino savo atstovaujamų miestų rinkimų specifika, rinkiminių kampanijų paslaptimis, kitais svarbiais niuansais. 

Jūratė Antanaitytė - Voldemarienė padėjo išryškinti, suvokti žodžio ir vaizdo galią socialiniuose tinkluose. Pažymėjo asmeninio, nuoširdaus, teigiamo ir ilgalaikio ryšio su socialinių tinklų auditorija palaikymo svarbą. Paskatino moteris analizuoti bei atrinkti sėkmingo asmeninio komunikavimo pavyzdžius, išsigryninti svarbiausius rūpimus dalykus ir palaikyti auditorijos dėmesį ties jais, taip atrandant savo sėkmingo asmeninio komunikavimo esmę.

Pasidalijusios patirtimi, išklausiusios naudingos informacijos, džiugiai nusiteikusi moterų komanda susibūrė bendrai nuotraukai ir išsiskirstė mėgautis kurortinio Birštono malonumais.

Jolanta Grigorjevienė

 

 

 

 Vėlinės - žmogaus ir žmonių atminčiai

 

       Gyvenimas - kaip srauni upė, tad kol mūsų artimieji yra ČIA ir DABAR, neleiskime nuplukdyti į nebūtį savo jausmų.

 

JIEMS, gyviesiems.

 Mylėkime GYVUS...prisimindami ir pagerbdami mirusiuosius, nes Vėlinės - tai tylus nusilenkimas žmogui ir jo gyvenimui. Per buvusiuosius mes šiandieną gyvename. Per mus bus rytoj gyvenama. Tai labai prasminga, skaudžių apmąstymų ir ramybės diena. Vienas šalia kito...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - -- - - - - - - - - - - - - -

        Krinta...plaikstosi...plevena paskutiniai ištvermingiausi rudens palydovai - medžių lapai. Žemę merkia dažni lietūs ir nesibaigianti dulksna, degina ir svilina geliančia šalna. Jei trumpam pasirodo nedrąsus ir išbalęs saulės veidas ir tampa šilčiau - nusidriekia nepermatomos rūko marškos. MIGLA ir PRIEBLANDA. Nesuvokiamas graudulio ir atsisveikinimo vyksmas gamtoje - įžanga į Vėlines...

         Mane dažnai apninka liūdnos mintys, kad mes labiau mylime mirusiuosius, o ne gyvus ir šalia esančius artimuosius ir draugus. Tai labiausiai matyti per prabangias laidotuves ar kapinėse, kai kapelius prislegiame sunkiais paminklų luitais ir nuklojame gėlių jūra. Dažnai ,,nepaleidžiame'' savo mirusių artimųjų ir kreipiamės į juos pagalbos, šaukiamės patarimo ir užtarimo SAVO žemiškuose reikaluose. Ir virkaujame, kaip labai jų ilgimės. Pagalvokime, ar tai nėra viena didžiausių egoizmo išraiškų??? Nes mes jų ilgimės, mums jų trūksta. Gerbdami iškeliavusius Anapilin - palikime juos ramybėje. Taip, reikia jų sieloms mūsų dvasinės šilumos ir pagarbos, bet labiausiai - mūsų maldos ir žvakių ugnies... Tai savotiška neregima gija, sujungianti iškeliavusius ir pasilikusius......

        Esame įpratę per Vėlines lankytis kapinėse. Tačiau nereikėtų labai graužtis, jei dėl sveikatos, gyvenant toli toli ar net svečiose šalyse ir tt. negalime aplankyti būtent šią dieną. JIEMS visada padeda mūsų nuoširdi malda, nesvarbu, kur mes esame. Pagaliau kapinėse guli tik kūnai - žemiškojo gyvenimo buveinės, kuriose kažkada gyveno SIELOS. O jos dabar ten, kur joms ir vieta ir kur leido Viešpaties malonė...

        Dangumi šliaužia švininiai debesys, lietaus ašaros monotoniškai kapsi, drėkindamos smėlio kauburėlius, į kuriuos amžiams atgulė daugelio iš mūsų artimųjų kūnai. Ramiai ir paslaptingai mirkčiodamos plazda žvakių ugnelės... ŠVIESA naktyje. ATMINTIS ir pagarba mūsų širdyse.................

 

                    Aldona Dilienė

 

 

Susirinkimas sąskrydis

 

            Rugsėjo 20 dieną prie Rubikių ežero, ,,Ajerynės‘‘ poilsiavietėje, linksmai klegėdami tarpusavyje, rinkosi  Anykščių rajono socialdemokratai, jų šeimos nariai, asmenys, simpatizuojantys LSDP idėjoms ir darbams.

            Renginys, vykęs gražų rudens šeštadienį, skyriaus nariams nėra netikėtas - jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais renkamės būtent čia, nuostabiame gamtos prieglobstyje. Džiugu, kad tarp gausaus anykštėnų bičiulių būrio turėjome ir nemažai svečių. Mus aplankė Seimo narė Milda Petrauskienė ir Vilniaus, Marijanpolės, Utenos apskričių koordinatorė Zita Eidukaitytė, kurios informavo apie būtinus darbus ir pataisas, ruošiantis būsimiems savivaldos rinkimams. Pilną kraitę gėrybių perdavė svečiai iš Kupiškio skyriaus. Jo pirmininkas pasidalino pastebėjimais, pažadėjo bičiuliškai bendrauti visuose darbo ir laisvalaikio baruose. Aptarėme  artėjančius savivaldos rinkimus. LSDP Anykščių rajono skyriaus pirmininkas Donatas Krikštaponis susirinkusiems pristatė žmones, kurie buvo įtraukti į balsavimo biuletenį. Taip pat ir kandidatus į Anykščių rajono savivaldybės merus 2015 metų rinkimuose. Įvykęs  reitingavimas išaiškino populiariausius bičiulius, kurie pateko į pirmąjį dešimtuką. Vienbalsiai kandidatu į merus buvo patvirtintas Dainius Žiogelis.

            Reikia pažymėti, kad susirinkimas - sąskrydis buvo svarbus ne tik dėl darbinės dalies. Šiais metais Anykščių LSDP skyrius mini 20 metų sukaktį. Tad galima teigti, kad oficialiąją dalį vainikavo rajono LSDP garbės pirmininko Vytauto Pupeikio pasisakymas. Jis glaustai papasakojo apie skyriaus kūrimąsi, svarbiausius ir įsimintiniausius įvykius, problematiškas situacijas, pirmuosius narius. Gerbiamas Vytautas taikliai pastebėjo apie būtinybę tapti labiau aktyviais ir solidaresniais. Visi buvome maloniai nustebinti ir solidžia atminimo dovana nuo LSDP  Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, kurią įteikė Seimo narė Milda Petrauskienė. Neliko pamiršti ir aktyviausi, energingiausi ir vyriausieji skyriaus bičiuliai - jiems buvo įteiktos Padėkos ir Sveikinimo raštai, mielos atminimo dovanėlės.

            Po rimtosios - darbinės dalies visi  rinkomės prie vaišių stalo, prieš tai draugiškai susikibę rankomis į didžiulį būrį ir sugiedoję LSDP himną. Puikus ir pasididžiavimą keliantis jausmas. Ir kaip gi kitaip?? Skaitlingas mūsų, socialdemokratų sambūris akivaizdžiai patvirtino, kad kartu mes esame jėga, galinti ir turinti įnešti teigiamų poslinkių ne tik savo gimtajame Anykščių rajone. Kad galime ne tik sutartinai dirbti bendram labui, bet ir pasidžiaugti pasiekimais, pasitarti ir pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais.

           Sąskrydis - vieta ir problemoms aptarti, ir pasilinksminti, ir darbams planuoti. Geros emocijos, įdomūs ir linksmi įspūdžiai yra  stiprus startas naujiems darbams, planams ir pasiekimams, kurių tikisi Anykščių krašto gyventojai, laukiantys teigiamų proveržių ir iniciatyvų ...      

            Aldona Dilienė

 

 

Bičiuliai  „Bėk bėk, žirgeli“ šventėje

        Gražią ir saulėtą birželio septintosios dieną rinkomės į Niūronis, į „Bėk bėk, žirgeli“ šventę  dalyvauti  politikų rungtyje  „Niūronių galiūnas 2014“. Mūsų komandą atstovavo  Egidijus Šilaika, Sonata Balienė, Dainius Žiogelis ir Eugenijus Pajarskas. Šioje rungtyje  septynių politinių partijų komandos, pasiskirstę  į kairiuosius ir dešiniuosius, mėtė batus į taikinį, prieš tai į juos pripylę vandens. Teisėjų komanda, surinkusi į taikinį atskriejusius batus,  pylė į stiklainius batuose likusį vandenį ir aiškinosi, kokia partija mažiausiai išlaistė vandens. Pirmasis švystelėjo batą mūsų 

komandos vadovas Egidijus Šilaika ir pataikė į taikinį. Aišku, vanduo iš bato išsipylė, bet turėjo ir kažkiek likti. Dainius Žiogelis irgi buvo taiklus, batas pasiekė tikslą. Eugenijaus ir Sonatos batai nepasiekė apibrėžto kvadrato, krito šiek tiek arčiau...Bet, ką padarysi...

      Varžybas lydėjo puiki emocinė nuotaika, bičiulių ir draugų palaikymas iš tribūnos.

      Susumavus rezultatus, mūsų Socialdemokratų komanda užėmė garbingą trečiąją vietą. Pirmi liko konservatoriai, antri - Darbo partija.

       Visos komandos buvo apdovanotos gardžiais prizais - agurkais iš Juškų ūkio, lašiniais ir namine dešra iš Bukauskų ūkio, buteliu vyno “Voruta“. Po varžybų sėdome prie didelio stalo, vaišinomės, kalbėjomės, „politikavom“, džiaugiamės, kad turime tokią puikią šventę.

Iki kitų metų „Bėk bėk, žirgeli“, mieli  bičiuliai!

 

Sonata Balienė

 

 

        Paskutinis  2014 metų pavasario mėnuo nustebino vasariška šiluma, neįprastai karštomis dienomis. Bet dar labiau tapo įsimintinas ir reikšmingas visai Lietuvai dėl Prezidento  ir Europos Parlamento rinkimų. Aktyviai ir atsakingai savo nuomones balsuodami išreiškė dauguma piliečių: tautinių mažumų atstovai, emigrantai, didžiųjų miestų, miestelių ir kaimų gyventojai. Eiliniai piliečiai, politikai, sociologai  ir žiniasklaida įtemptai svarstė, kas bus išrinktas į Prezidento postą, ką kandidatuosime į Europos Parlamentą?? Debatai ir diskusijos tarp partijų ir jų lyderių ėmė panašėti į populizmo lenktynes. Kažkam nepatiko vienas ar kitas politikas, viena ar kita partija - pakako erzelio ir nesusikalbėjimo.Reikia pripažinti, kad ir tarp socialdemokratų pritrūko nuoseklumo ir aktyvesnio bei aiškesnio pokalbio – bendravimo susitikimuose su būsimais rinkėjais. Norėta ir laukta daugiau konkretumo, kai buvo kalbama apie būsimas veiklas ir svarbiausias vertybes.

        Na, bet rinkimų karštligė baigėsi.Turime išrinktą(perrinktą) Prezidentę, taip pat ir tautos atstovus į Europarlamentą. Dabar jau turime susitelkti, būti oriais ir patriotiškais. Juk visi mylime savo Tėvynę, tad privalome SUTARTINAI siekti visokeriopos pažangos bendriems mūsų visų namams - LIETUVAI. Kalbėdami apie mūsų problemas, ypač nesėkmes, visuomet ieškome kaltų. O gal geriau tapkime PAKANTŪS kitaip mąstantiems? Tolerancija yra didžiulė vertybė. Ji gina žmogaus teisę gyventi pagal savo paties pažiūras ir įsitikinimus. Kartu ji reikalauja tas pačias teises pripažinti ir kitiems. Tarpusavio santykių lygiateisiškumas, abipusė pagarba ir tarpusavio supratimas yra labai stiprus pagrindas SKIRTINGŲ PARTIJŲ nariams ir jiems prijaučiantiems gebėti darniai ir sutartinai dirbti ,,vardan tos Lietuvos“. Jei tai suvoksime, nebeieškosime vienadienių 'gelbėtojų', o remsimės šimtmečiais sukauptomis tautos vertybėmis, labai tikėtina, kad gerovė ateis į kiekvieno mūsų namus...

        Pabaigai pacituosiu labai pranašišką ir nuostabią mintį, išsakytą šviesios atminties pirmojo nepriklausomos Lietuvos Prezidento ir LSDP garbės pirmininko A.M.BRAZAUSKO: ,,Aš tikiu savo tauta, jos darbštumu, talentingumu, solidarumu. Tai ir yra Lietuvos galia, jos ateitis.

 

Anykščių LSDP skyriaus narė Aldona Dilienė

 

 

 

Anykštėnas Vytautas Pupeikis minėjo 80-ties metų jubiliejų

 

        Praėjusį savaitgalį pasveikinti jubiliato susirinko rajono bičiuliai, svečiai iš Vilniaus ir Panevėžio.
Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė  vicemeras Donatas Krikštaponis, dėkodamas už Vytauto indėlį į skyriaus veiklą, jo patarimus, visada tiesų ir kritišką žodį.
       Bendramintė Rima,  jubiliatui teikdama didžiulę puokštę rožių,  išsakė poetiškus žodžius ir trumpai priminė Vytauto gyvenimo istoriją:
– Žmogus gražus, kai savo darbu puošia žemę. Žmogus gražus, kai vertina kitus, kai savo širdį gerą ir neramią kitiems dalina lyg lietaus lašus.

      Gimė Vytautas 1934 metų vasario 6 dieną Gečionių kaime, valstiečių šeimoje. Mokėsi Vilniuje ir Maskvoje. Daugiausia rajono labui jis nuveikė dirbdamas kultūrinio-masinio darbo organizatoriumi. Tiek studijų metais, tiek dirbdamas, Vytautas labai aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Daug padėjo choro vadovui Pranui Jurkoniui suburiant profsąjungų chorą, dalyvavo jo veikloje, vėliau buvo choro ,,Šilas“ aktyvus dalyvis. Daug keliavo, aplankė daug šalių kaip ekskursijų vadovas. Aktyviai dirbo įvairių rinkimų metu  rajono ir apygardos komisijose.
      1994 metų kovo 15 dieną Anykščiuose buvo atkurtas LSDP skyrius, jo atkūrėju bei Stepono Kairio darbų tęsėju ir pirmininku ilgus metus buvo Vytautas Pupeikis.
Švęsdamas garbingą jubiliejų Vytautas gali pelnytai didžiuotis savo sūnumis Virgilijumi ir Mindaugu, savo puikia žmona, gerai anykštėnams pažįstama ir gerbiama akių gydytoja Milda.
      Teikdamas nuostabių rožių puokštę  jubiliato bičiulis Romaldas Gižinskas kalbėjo, kad pažįsta Vytautą, kaip iniciatyvų, sąžiningą žmogų, nuoširdų bičiulį, ištikimą draugą ir patarėją, kad jis moka sutelkti bičiulius prasmingiems darbams, dosniai dalijasi patirtimi su jaunesniais.
      Bičiulė Regina, sveikindama jubiliatą su gražia pavasarinių tulpių puokšte, dėkojo už gražų bendravimą, deklamavo eiles, sakė, kad Vytautas anksti perprato didžiąją gyvenimo išmintį. Pasak Reginos, jubiliatas nuolatiniu, kruopščiu ir sąžiningu darbu   pasistatė tą puikų rūmą, kurį visi vadiname žmogiškąja laime.
      Svečias iš Vilniaus, Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas įteikė Vytautui Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėką-sveikinimą ir  knygą „Vytenio Povilo Andriukaičio gyvenimo interviu“ su paties autoriaus nuoširdžiausiais linkėjimais.
Kaip ir kiekvieno jubiliejaus metu, dar buvo daug gražių žodžių, linkėjimų ir tostų. O grupė  bičiulių,  atvykusių iš Panevėžio, savo sveikinimus papildė muzikiniais kūriniais, pakviesdami visus kartu palinkėti jubiliatui ilgiausių metų.
      Jubiliatas pasidalino įspūdžiais iš labiausiai įsimintinų savo gyvenimo momentų, kartu džiaugėsi ir dėkojo draugams, taip gausiai susirinkusiems jo pasveikinti ir pagerbti.
      Linkime jubiliatui dar ilgus metus išlikti mus vienijančiu žmogumi. Linkime, kad nevargintų ligos, kad niekad netrūktų draugų palaikymo ir bičiulių pagarbos, kad likimas padovanotų dar ne vieną gražią akimirką.

                                                                           Bičiulių vardu Rima Lesnikauskienė

 

 

 

 

Partijos himnas

 

Esame socialdemokratai
Ateitį kurt pasiruošę
Ir tarsi vėliavą nešam
Skaisčiai raudoną rožę

Savo širdy užsirašom
Santarvę, meilę, grožį
Ir tarsi vėliavą nešam
Skaisčiai raudoną rožę

PRIEDAINIS:
Bičiuli duok ranką,
Kai rankoj ranka,
Turėsi pajusti,
Kad esam jėga
Širdy lai išlieka 
Tiesa ir taika
Po vieną mes niekas,
Būry mes jėga

Buvo kalėjimai, tremtys
Metai tolyn vis skubėjo!
Liko mums brangios ir šventos
Stepono Kairio idėjos.

Savo širdy užsirašom
Santarvę, meilę, grožį
Ir tarsi vėliavą nešam
Skaisčiai raudoną rožę


PRIEDAINIS:
Bičiuli duok ranką,
Kai rankoj ranka,
Turėsi pajusti,
Kad esam jėga
Širdy lai išlieka 
Tiesa ir taika
Po vieną mes niekas,
Būry mes jėgaMuzika ir žodžiai Nijolės Tallat-Kelpšaitės